Yaban Mersinli Dondurulmuş Yoğurt – Skinnytaste

Blueberry Frozen Yogurt
Bu gönderi bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bilgilendirme politikamı okuyun.

Taze yaban mersini de dahil olmak üzere sadece beş malzemeyle yapılan Yabanmersinli Frozen Yogurt, hafif ekşi ve lezzetli! Bunu dondurma makinenizde veya bir Ninja Creami’de yapın.


yaban mersinli donmuş yoğurt

Long Island’da böğürtlen toplamaya gidebileceğiniz bir çiftlik var ve EN İYİ ev yapımı yaban mersinli dondurmayı onlar yapıyor. Çikolatalı donmuş yoğurdumu Ninja Creami’mde yaptığımdan beri, diğer tatlarla oynamaya başladım ve taze yaban mersini kullanarak denemek için can atıyordum. Hayal ettiğimden daha iyi çıktı! Ayrıca standart bir dondurma makinesinde de test ettim ve iyi çalıştı. Sevdiğim diğer donmuş tatlılar, Dondurulmuş Muzlu Pop, Vanilyalı Fasulyeli Dondurulmuş Yoğurt ve Dondurulmuş Meyveli Pops.

Bir tencerede pişmiş yaban mersini

Bu frozen yoğurt tarifinde ağır krema olmadığı için daha kremsi bir kıvam vermesi için tam yağlı yoğurt kullanmanızı tavsiye ederim. Şeker alımıma dikkat ettiğim için yaban mersini için monk meyveli tatlandırıcı kullandım ama siz şeker kamışı veya tercih ettiğiniz herhangi bir tatlandırıcıyı kullanabilirsiniz.

Dondurulmuş Yaban Mersinli Yoğurt Nasıl Yapılır?

 • Yaban mersini: Yaban mersini, keşiş meyvesi tatlandırıcısı ve suyu birleştirin ve orta-düşük sıcaklıkta yaklaşık yedi dakika pişirin. Meyveler soğuduktan sonra, pürüzsüz olana kadar karıştırın ve bir süzgeçten geçirin.
 • donmak: Agave şurubu ve yoğurdu meyvelerle karıştırın, bir Ninja Creami bira bardağına dökün ve 24 saat dondurun.
 • süreçler: Bira bardağını dondurucudan çıkarın ve kapağı çıkarın. Kabı Ninja Creami’ye koyun ve “LITE ICE CREAM” öğesini seçin. Makine yoğurdu işlemeyi bitirdiğinde, bardağı açın ve kıvamını kontrol edin. Ufalanan görünüyorsa, makineye geri koyun ve tekrar döndürün. İyi görünüyorsa hemen yiyin veya daha sonra kullanmak üzere dondurucuda saklayın.

varyasyonlar:

 • Meyveler: Yaban mersini çilek, böğürtlen veya ahududu ile değiştirin veya karışık meyveli yoğurt için bir kombinasyon kullanın.
 • Tatlandırıcı: Keşiş meyvesi için alt şeker kamışı veya agav şurubu.
 • Yoğurt Kabuğu: Bahse girerim bu donmuş tatlı, yoğurt kabuğu kadar harika olur. Yoğurdu parşömen kağıdıyla kaplı bir tepsiye dökün ve dondurun. Sonra kabuğu parçalara ayırın ve donmuş olarak yiyin.
 • Yabanmersinli Dondurulmuş Yoğurt Popsicles: Yoğurt karışımını dondurma kalıplarına dökerek dondurma yapın, çubukları yerleştirin ve altı saat dondurun.

yaban mersinli donmuş yoğurt

yaban mersinli dondurmaKremalı yaban mersinli donmuş yoğurtyaban mersinli donmuş yoğurt

Bayılacağınız Daha Fazla Böğürtlenli Tatlı Tarifi:

hazırlık: 20 dakika

Dondurucu süresi: 1 yani

Toplam: 1 yani 20 dakika

Teslim olmak: 4 porsiyon

Hizmet boyutu: 1 /2 bardak

 • Orta boy bir tencerede yaban mersini, keşiş meyvesi veya şeker ve suyu birleştirin ve üstü açık orta-düşük pişirin. Meyveler suyunu bırakana ve yumuşayana kadar yaklaşık 6 ila 8 dakika karıştırarak pişirin.

 • Soğumaya bırakın, ardından pürüzsüz olana kadar bir karıştırıcıda karıştırın ve bir süzgeçten geçirerek büyük bir kaseye bastırın, posayı atın.

 • Agave şurubunu ve yoğurdu ilave edin ve ardından boş bir Ninja Creami bira bardağına dökün.

Ninja Creami Yöntemi:

 • Saklama kapağını bira bardağının üzerine yerleştirin ve 24 saat düz bir şekilde dondurun (açılı olmadığından emin olun).

 • Bira bardağını dondurucudan çıkarın ve kapağı çıkarın.

 • Kâseyi kılavuzda belirtildiği gibi makineye monte edin ve LITE ICE CREAM’i seçin.

 • İşlem bittiğinde açın ve ufalanan görünüyorsa makineye geri ekleyin ve yeniden döndürme düğmesine basın ve biraz daha işleyin.

 • Bira bardağından çıkarın ve hemen servis yapın.

Varsayılan Dondurma Makinesi:

son adım:

Lütfen bir derecelendirme bırakın ve bu tarifi nasıl beğendiğinizi bize bildirmek için yorum yapın! Bu, işletmemizin gelişmesine ve sizin için ücretsiz, yüksek kaliteli tarifler sunmaya devam etmesine yardımcı olur.

hizmet: 1 /2 bardak, kalori: 76 kalori, karbonhidratlar: 36 G, Protein: 2.5 G, Şişman: 2.5 G, Doymuş yağ: 1.5 G, kolesterol: 8.5 mg, Sodyum: 29 mg, lif: 1.5 G, Şeker: 9.5 G

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *