Yavaş Pişirilen Tavuk Tikka Masala ⋆ 100 Günlük Gerçek Yemek

Yavaş Pişirilen Tavuk Tikka Masala ⋆ 100 Günlük Gerçek Yemek

Yavaş pişiricide yapılan bu Chicken Tikka Masala tarifi, Charlotte’ta otantik bir Hint restoranında yediğim lezzetli yemeğe olabildiğince yakın. Sos, kolay ve lezzetli bir akşam yemeği için kahverengi pirinç üzerinde çok iyi servis edilir.

↓ Tarife Git

Doğru yapmak için tekrar tekrar ince ayar yaptığım yeni bir tarifi sizinle paylaşmaktan heyecan duyuyorum: Yavaş Pişirici Tavuk Tikka Masala! Son zamanlarda burada, Charlotte’ta otantik bir Hint restoranında yediğimiz süper lezzetli Tikka Masala’ya olabildiğince yakınım (onu bize tanıttığı için Vani’ye teşekkürler).

Eve geldim ve hemen yemek planımıza koydum, böylece kendim yapmayı deneyebildim. İlk versiyon, restoran versiyonuna hiç benzemiyordu – tadabildiğimiz tek şey güçlü bir tarçın ve karanfil aromasıydı ve hayran değildik. Bu yüzden, temelde biraz daha hafif olan kendi garam masala baharat karışımımı yapmam gerektiğine çabucak karar verdim. Kuzenimin (otantik Hint mutfağında büyümüş olan) karısından bazı tavsiyeler aldım ve birkaç denemeden sonra nihayet çok yaklaştım!

Umarım bundan bizim kadar keyif alırsınız! Tek yapmanız gereken yavaş pişiriciye atıp açmak olan bir tarifi sevmemek zor. Zevk almak!

Tikka Masala nedir?

Hint baharatları, domates, soğan ve krema kullanan karmaşık bir sostur.

Tikka Masala ve Tereyağlı Tavuk Arasındaki Fark Nedir?

Ana fark, Tikka Masala’da kullanılan tüm farklı baharatlardan kaynaklanmaktadır. Chicken Tikka Masala, tereyağlı tavuğa göre domates ve lezzet açısından daha ağır olacaktır.

Öne Çıkan Yorum

Hint yemeklerini severim ve bu çok lezzetliydi. Yapması da oldukça kolay, özellikle de baharatlarınız varsa ve güveçte “dökmeye” hazırsanız.

-Kaleigh


Vejetaryen notu

Geçenlerde bahsettiğim gibi, 13 yaşındaki oğlum yeni bir şeyler deniyor ve şu anda artık et yemiyor! Neyse ki, içinde tavuk pişmiş olsa bile, böyle bir tabaktan sosu yemeye devam edecek. Sanırım öyle ya da kendi yemeğini yap, LOL. Bu yüzden, tavuğun yerine geçmesi için biraz shiitake mantarını çabucak soteledim ve o buna bayıldı. Sos o kadar iyi ki bol miktarda fazladan eklemeye özen gösterdim… yum!

Yavaş pişirici tikka masala için tüm malzemeler yavaş pişiricinin içinde.

Beğenebileceğiniz Diğer Hint Tarifleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *