Yavaş Pişirilmiş Sarımsaklı Tereyağı Tavuk ve Patates

Yavaş Pişirilmiş Sarımsaklı Tereyağı Tavuk ve Patates

Yavaş Tencere Sarımsaklı Tereyağı Tavuk ve Patates Tarifi – Haftanın herhangi bir gecesi için zengin, rahat bir tada sahip kolay bir akşam yemeği!

Kolay Yavaş Pişirilen Sarımsaklı Tereyağı Tavuk ve Patates

Kolay Tavuk Tarifi

Bizim rahat lezzetli Yavaş Pişirilmiş Sarımsaklı Tereyağı Tavuk ve Patates bu kış içinizi ısıtacak, aile dostu, hepsi bir arada bir yemek!

Ailemdeki herkes cesur baharatlı tatları sever… Yine de, tat alma akrobasisini atlamak ve daha iyi bir şeye dalmak istediğimiz günler vardır. saf konfor.

Bugünün Yavaş Pişirilen Sarımsaklı Tereyağlı Tavuk ve Patates tarifi, size büyük bir tüylü battaniyeye sarılmış hissi veren basit bir tariftir. Ne de olsa, ana malzemeler tavuk, bebek patates, sarımsak ve tereyağıdır!

Malzemeleri yavaş pişiriciye atmanız ve sonraki birkaç saat boyunca karışmalarına ve karışmalarına izin vermeniz yeterlidir. Ardından kapağı açın ve sıcak sarımsak yağı ve otların cezbedici aromasını içinize çekin.

Yavaş Tencerede Tereyağlı Tavuk ve Patates Yapma

İki Yavaş Pişirme Yöntemi

Yavaş Pişirilmiş Sarımsaklı Tereyağlı Tavuk ve Patates yapmanın iki yöntemi vardır…

Birinci yöntem, “evin etrafında” yöntemidir. Önce patatesleri yavaş pişiriciye koyun, böylece tavuğa önde başlarlar. Ardından tavuğu ve kalan malzemeleri birkaç saat sonra ekleyin, böylece tavuk kuru değil nemli ve yumuşak olur.

İkinci yöntem, “işleri yürütmek için kapalı” yöntemidir. Burada patatesleri daha küçük parçalara ayırırsınız, böylece tavuğu pişirmek için gereken sürede tam olarak pişebilirler. Doğrayın, boşaltın ve başlata basın!

Her iki durumda da, tüm ailenin seveceği sıcak, doyurucu bir yemek elde edersiniz.

Yavaş Pişirilen Sarımsaklı Tereyağlı Patatesli Tavuk, ailenizin damak zevkine göre ayarlaması kolay bir tariftir. Otları tercih ettiğiniz herhangi biriyle değiştirebilirsiniz. Tavuk göğsü veya kemiksiz but kullanabilirsiniz. İkisini de kullandım ama aslında uylukları tercih ederim.

Hatta tarifi hafifletmek için tereyağını azaltabilirsiniz… Ancak bence ne kadar çok tereyağı o kadar iyi.

Nasıl karıştırırsanız karıştırın, Yavaş Pişirilen Sarımsaklı Tereyağlı Tavuk ve Patates, kalabalıkları memnun etme garantisidir.

Tenceredeki malzemelerin üzerine dökün

Hangi Malzemelere İhtiyacınız Olacak

 • 2 kilo mini Yukon Gold patates
 • 2 pound kemiksiz derisiz tavuk göğsü ve tavuk uylukları
 • 3/4 su bardağı eritilmiş tereyağı
 • 8 diş kıyılmış sarımsak
 • 6 dal taze kekik
 • 3 dal taze biberiye
 • Tuz ve biber

Sarımsaklı Tereyağlı Tavuk Tarifi Nasıl Yapılır?

Talimat…

Patatesler golf toplarından daha küçükse, bütün bırakın. Golf toplarından daha büyüklerse ikiye bölün. Patatesleri büyük bir yavaş pişiricinin güvecine koyun. Örtün ve yüksekte 2 saat veya düşükte 3-4 saat pişirin.

Patatesler yarı piştikten sonra üzerine tavukları dizin. Kıyılmış sarımsak, taze otlar, 2 çay kaşığı tuz ve 1/2 çay kaşığı karabiber ekleyin. En üste eritilmiş tereyağını gezdirin.

Tavuğun üzerini kapatın ve sarımsaklı tereyağ sosunda 1 1/2 – 2 saat yüksekte, 3-4 saat düşükte pişene kadar yavaş pişirmeye devam edin. Pişirme sırasında birkaç kez karıştırın.

Aşağıda Eksiksiz Yavaş Tencere Sarımsaklı Tereyağı Tavuk ve Patates Tarifini Alın. Eğlence!

Birkaç saat pişirdikten sonra Tereyağlı Güveç Tavuğu

Sıkça Sorulan Sorular

Bu yemeği tek oturuşta nasıl yavaş pişirebilirim?

Ortasına malzeme eklemek zorunda kalmadan tüm yemeğin 3-4 saat içinde hazır olmasını istiyorsanız, patatesleri bir inçlik parçalar halinde kesin. Kalan malzemeleri patateslerin üzerine koyun ve 3-4 saat yüksekte açın.

Başka hangi bitkileri kullanabilirim?

Kekik ve biberiye sevmiyorsanız (veya sevmiyorsanız), İtalyan Çeşnisi, taze kıyılmış maydanoz, mercanköşk, tarhun veya ezilmiş kırmızı pul biber eklemeyi deneyin.

Bu artıklar ne kadar sürer?

Artık tavuk tarifini hava geçirmez bir kapta buzdolabında 3 ila 5 gün saklayabilirsiniz.

Basit Rahat Yavaş Tencere Sarımsaklı Tereyağı Tavuk ve Patates

Diğer Harika Akşam Yemekleri

Kalori, protein, karbonhidrat, kolesterol, sodyum, potasyum, lif, c vitamini ve kalsiyum yüzdeleri dahil olmak üzere hazırlık süresi ve beslenme bilgileri için yazdırılabilir tarif kartını kontrol edin. Bu tarifi Facebook, Instagram ve Pinterest’te paylaştığınızdan emin olun.

Yavaş Pişirilmiş Sarımsaklı Tereyağı Tavuk ve Patates

Yavaş Pişirilmiş Sarımsaklı Tereyağı Tavuk ve Patates Tarifi – Haftanın herhangi bir gecesi için zengin, rahat lezzete sahip kolay bir akşam yemeği!

servis: 6

 • 2 pound mini Yukon Altın patates
 • 2 pound kemiksiz tavuk, göğüsler ve kalçalar
 • 3/4 bardak eritilmiş tereyağı
 • 8. karanfiller sarımsak kıyılmış
 • 6 sürgün taze kekik
 • 3 sürgün taze Biberiye
 • Tuz ve biber
 • Patatesler golf toplarından daha küçükse, bütün bırakın. Golf toplarından daha büyüklerse ikiye bölün. Patatesleri büyük bir yavaş pişiricinin güvecine koyun. Örtün ve yüksekte 2 saat veya düşükte 3-4 saat pişirin.
 • Patatesler yarı piştikten sonra üzerine tavukları dizin. Kıyılmış sarımsak, bitki yayları, 2 çay kaşığı tuz ve 1/2 çay kaşığı karabiber ekleyin. En üste eritilmiş tereyağını gezdirin.

 • Örtün ve tavuk tamamen pişene kadar yavaş pişirmeye devam edin, yüksekte 1 1/2 – 2 saat, düşükte 3-4 saat. Pişirme sırasında birkaç kez karıştırın.

BİR ADIMDA YAVAŞ PİŞİRME: Ortasına malzeme eklemek zorunda kalmadan tüm yemeğin 3-4 saat içinde hazır olmasını istiyorsanız, patatesleri bir inçlik parçalar halinde kesin. Kalan malzemeleri patateslerin üzerine koyun ve 3-4 saat yüksekte açın.

hizmet: 8.ons, kalori: 470kalori, karbonhidratlar: 20G, Protein: 36G, Yağ: 27G, Doymuş yağ: 15G, kolesterol: 157mg, Sodyum: 393mg, Potasyum: 1212mg, lif: 4G, Şeker: 0G, A vitamini: 800iç ünite, C vitamini: 21.9mg, Kalsiyum: 71mg, Ütü: 5.7mg

Bu tarifi yapmak? Bizi Instagram’da takip edin ve ne pişirdiğinizi paylaşabilmemiz için @ASpicyPerspective’i etiketleyin!

Bu Tarifi Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *