Yavaş Tencere Bal Sarımsaklı Tavuk Tarifi

Yavaş Tencere Bal Sarımsaklı Tavuk Tarifi

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Yavaş Pişirici Bal Sarımsaklı Tavuk evimde her zaman bir hit! Harika bir aile yemeği için kemiksiz tavuk baldırlarını kaplayan taze sarımsak ve zencefil ile soya ve kuru üzüm sosu ile aşılanmış ballı sarımsak sosunda pişirilmiş tavuk butları. Hepsini bir araya getirin ve yavaş pişiricinin tüm işi yapmasına izin verin!

Ballı sarımsaklı tavuk hayranların favorisi olduğu için, her zaman lezzetli olan birkaç farklı versiyon yaptım. Bu Ballı Sarımsaklı Tavuk Karıştırıcıyı, pişirmesi bu basit ve eğlenceli Folyo Paketli Ballı Sarımsaklı Tavuğu ve bu lezzetli Sırlı Limonlu Ballı Sarımsaklı Tavuğu denemelisiniz.

Bir tahta kaşıkla güveç tenceresinde yavaş pişirici ballı sarımsaklı tavuk.

Yavaş Pişirilmiş Bal Sarımsaklı Tavuk

Bu, en sevdiğim yavaş pişirici tariflerimde olmalı! Bu sosun tadı harika. Ve bütün gün evimde pişen kokusu en güzeli! Birlikte atmak çok kolay. Bütün aile bu tarifi sever, hatta seçici yiyen bile. Bal sarımsaklı tavuk, mükemmel bir çöplük ve akşam yemeğidir. Yavaş pişirilmiş akşam yemeklerine aşığım çünkü sabahları her şeyi tencereye atarsınız ve akşam yemeği saatinde yumuşak ve lezzetli bir yemek yersiniz!

Tavuk yemeklerini çok yaparım ama soslar ve kenarlar konusunda yaratıcı olmazsanız biraz tekrarlanabilir! Bu ballı sarımsaklı tavuk gibi yavaş pişirilen tavuk yemeklerini bu yüzden seviyorum. Bu Crockpot Toskana Tavuğu tarifini de seviyorum ama bu başka bir hikaye! Mükemmel uygulamalı yemek için bu tavuğu biraz Instapot pirinci ile servis edin.

İçindekiler

Kemiksiz derisiz tavuk baldırları, yavaş pişiricide en iyi şekilde çalışır çünkü koyu renkli et, uzun süre pişirildiğinde daha bağışlayıcı olabilir. Uyluklar da o kadar kolay kurumaz. Tavuk göğsü tercih ederseniz, fazla pişmemiş ve kurumuş olmadığından emin olmak için sonlara doğru kontrol ettiğinizden emin olun. Bu yavaş pişirici ballı sarımsaklı tavuğu pişirirken en büyük ipucum bu! Aşağıdaki malzemeleri tarif kartında bulabilirsiniz.

 • Kemiksiz Tavuk Butları: Ben göğüs yerine tavuk budu tercih ediyorum ama bu tarifte tavuk göğsü de kullanılabilir. Tavuk uylukları, üzerlerinde biraz daha fazla yağ bulunan yumuşak ve yumuşak bir ettir ve bu da onları sulu yapar.
 • Bal: Tercih ettiğiniz balı seçin, ancak bu, tavuğu yavaş pişerken tatlandırmaya yardımcı olacaktır.
 • Soya sosu: Hafif soya sosu, bu yavaş pişirilmiş tavuğu demlemek için ihtiyacınız olan şey.
 • Hoisin Sosu: Kalın ve güçlü tat veren bu hoisin sosu, yavaş yavaş pişirilirken tavuğu kaplamak ve marine etmek için mükemmel miktarda sos olacaktır.
 • sarımsak: Ezebileceğiniz en iyi sarımsağı ezin veya ezilmiş sarımsağı bir torbaya alın.
 • Zencefil kökü: Taze zencefil ile en iyisidir.
 • Susam yağı: Bu, tatlandırıcıları bir araya getirmek için doğru dokunuşu ekleyen cevizli bir yağa sahiptir.
 • Mısır nişastası: Mısır nişastası ve su karışımı ile meyane veya kalın bir sos yapın.
 • Su: Luke ılık su, bir meyane oluşturmak ve sonunda tavuğu kaplamak için tekrar sosa eklemek için mükemmeldir.
Güveç tenceresindeki tavuğun yakından görünümü.

Yavaş Tencerede Tavuk Sarımsaklı Bal Tarifi

Yavaş pişirilen bu ballı sarımsaklı tavuk tarifinden daha kolay olamaz! Sadece tavuğunuzu güveç tenceresine koyun ve sosunuzu dökün ve bu iyiliğin oturup yaklaşık 5 saat pişmesine izin verin. Soğan veya susam tohumu eklemek isterseniz, bu lezzetli olur. Tavuk piştikten sonra tavuğu iki çatalla parçalamayı severim. O kadar hassas ki hemen ayrılıyor. Dondurulmuş tavuk kullanıyorsanız, pişirmeden önce erittiğinizden emin olun ve bu, tüm yavaş pişirilen tavuk tarifleri için geçerlidir.

 1. Yavaş pişiriciyi hazırlayın: 5 litrelik yavaş bir ocakta tavuk baldırlarını ekleyin. Küçük bir kapta bal, soya sosu, hoisin sosu, sarımsak, zencefil ve susam yağını birlikte çırpın. Düşükte 4-6 saat, yüksekte 3-4 saat pişirin.
 2. Tavuğu parçalayın: Tavuğu yavaş pişiriciden çıkarın ve parçalayın.
 3. Bir meyane gibi kalın bir sos yapın: Küçük bir kasede mısır nişastası ve suyu birlikte çırpın. Yavaş pişiricideki sosun içine çırpın. Kıyılmış tavuğu yavaş pişiriciye geri koyun ve sosun koyulaşması için 15 dakika daha pişirin. Pirinç üzerinde servis yapın ve tadını çıkarın!
Bir kasedeki yemeğin resmi

Ballı Sarımsaklı Tavuk Servis Etmenin İpuçları

Bu akşam yemeği için mükemmel şekilde çalışan yan yemekleri ekleyerek bu yavaş pişirilmiş ballı sarımsaklı tavuğu eksiksiz bir yemek yapın. Aileniz onu özleyecek ve bu yavaş pişirilen tavuğu barındırabilecek tüm varyasyonları sevecek.

Bir kasede yavaş ocakta ballı sarımsaklı tavuk.

Artıkları Depolamak

Bu yavaş pişirilen ballı sarımsaklı tavuk, EN İYİ artıkları yapar! Cidden, her zaman çok yaparım çünkü ertesi gün öğle yemeğinde herkesin buna bayılacağını biliyorum. Artıkları nasıl saklayacağınız aşağıda açıklanmıştır.


 • 5 litrelik yavaş bir ocakta tavuk baldırlarını ekleyin. Küçük bir kapta bal, soya sosu, hoisen sosu, sarımsak, zencefil ve susam yağını birlikte çırpın. Düşükte 4-6 saat veya yüksekte 3-4 saat pişirin.

 • Tavuğu yavaş pişiriciden çıkarın ve parçalayın. Küçük bir kasede mısır nişastası ve suyu birlikte çırpın. Yavaş pişiricideki sosun içine çırpın. Kıyılmış tavuğu yavaş pişiriciye geri koyun ve sosun koyulaşması için 15 dakika daha pişirin. Pirinç üzerinde servis yapın ve tadını çıkarın!


9 Mart 2023’te güncellendi
7 Ağustos 2012 tarihli orijinal gönderi

hizmet: 6

kalori445kalori (%22)karbonhidratlar42G (%14)protein51G (%102)Yağ8.G (%12)Doymuş yağ3G (%15)kolesterol145mg (%48)sodyum1985mg (%83)Potasyum945mg (%27)lif1G (%4)Şeker37G (%41)A vitamini106iç ünite (%2)C vitamini4mg (%5)kalsiyum22mg (%2)Ütü2mg (%11)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Akşam yemeği, ana yemek

Yerel mutfak Amerikan, İtalyan Amerikan

anahtar kelimeler Bal sarımsaklı tavuk, yavaş pişirilen ballı sarımsaklı tavuk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *